Naprawa instrumentów

Zakład naprawy instrumentów dętych „AKORD”

 

Zajmujemy się naprawą instrumentów dętych blaszanych. Pasja z jaką naprawiamy instrumenty dęte, pozwala nam ciągle się rozwijać i szukać cały czas nowych rozwiązań technologicznych. Posiadamy bogaty park maszynowy, który ciągle się powiększa.

 

Dysponujemy wieloma, oryginalnymi częściami zamiennymi do różnego rodzaju instrumentów dętych blaszanych.

Dorabiamy we własnym zakresie, zużyte, nietypowe, elementy instrumentów.

 

 

System miniball

 

Nowość na Polskim rynku używanych instrumentów dętych!!!

System „miniball” pozwala wyeliminować zupełnie luzy z klawiatury każdego instrumentu dętego, blaszanego z wentylami rotacyjnymi. Gra na instrumencie z systemem miniball to sama przyjemność i satysfakcja, mechanika pracuje cicho, miękko i płynnie. W połączeniu z uszczelnionymi i wyważonymi wentylami rotacyjnymi, oraz odpowiednio dobranymi sprężynami, mamy do czynienia z rewelacyjnie działającą mechaniką, która bardzo długo pozostaje w nienagannej sprawności. System miniball jest systemem, z którego możemy eliminować luzy powstałe podczas eksploatacji.

 

Uszczelnianie i wyważanie wentyli:

Wentyle rotacyjne w instrumentach dętych blaszanych, zużywają się nierównomiernie, co bardzo często powoduje, że z upływem czasu się zacinają i nie pracują płynnie, tracąc przy tym swoją szczelność. Zastosowanie odpowiedniego narzędzia do eliminowania powstałych luzów sprawia że wentyle zostają uszczelnione i pracują wokół własnej osi, bardzo płynnie. Poprawia się przy tym bardzo mocno komfort gry.

 

Docieranie wentyli

Eliminacja luzów w wentylach rotacyjnych, polega na zaciśnięciu kołnierzy zewnętrznych w cylindrze i następnie precyzyjne dotarcie wentyla na specjalnej paście do metali kolorowych. Kilkukrotne, staranne i precyzyjne wykonanie powyższej czynności powoduje że wentyl płynnie obraca się wokół własnej osi nie ocierając się przy tym o ścianki cylindra, a co za tym idzie pracuje bardzo cicho i precyzyjnie.

 


 

Każdy klient oraz instrument jest dla nas indywidualny i staramy się w taki sam sposób traktować, każdy remont kapitalny, czy też bieżącą naprawę.

 

Dysponujemy wyspecjalizowaną kadrą, grającą na co dzień na instrumentach dętych.

Naszym niewątpliwym atutem są krótkie terminy realizacji napraw i remontów kapitalnych.

 

Pisać można by dużo, a my zapraszamy do obejrzenia filmów poglądowych, remontów kapitalnegch, helikonu i tuby B Amati.

Nadmienimy iż od czasu powstania filmu, powiekszył się nasz park maszynowy co jeszcze bardziej udoskonaliło naszę pracę.

Z upływem czasu, jak tylko powstanie więcej filmów, dotyczących naprawy instrumentów dętych, na pewno postaramy się te filmy umieścić, dla Państwa na tej stronie.

 

Jeżeli chcą Państwo zapoznać się z efektami naszej pracy zapraszamy do zakładki GALERIA/FILMY

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

 

{film}